Lamborghini Egoista

Lamborghini Egoista to sportowy samochód koncepcyjny zaprezentowany przez firmę Lamborghini na 50-lecie firmy. W pełni funkcjonujący model oparty jest na Gallardo. Jest wyposażony w silnik V10 o pojemności 5,2 l (317 cali), który wytwarza 600 KM (447 kW; 608 PS).

Lamborghini Egoista ma unikalny kokpit jednoosobowy, podobny do nowoczesnego myśliwca i ma całkowicie zdejmowane drzwi z baldachimem. Kierownica musi zostać wyjęta, aby wejść i wyjść z pojazdu, jak F1.

Unikalna fasada Lamborghini Egoista ma przypominać byka gotowego do naładowania, jeśli spojrzeć na niego z boku. Oświetlenie przypomina nowoczesny samolot, z lampkami bocznymi i kierunkowskazami po bokach i na górze samochodu, a także z przodu iz tyłu. Karoseria składa się z aktywnych aerodynamicznych paneli, które podnoszą się i opuszczają dla optymalnego docisku i stabilności. Ciało i koła są wykonane z materiału antyrefleksyjnego, aby jeszcze lepiej identyfikować się z myśliwcami.

W języku włoskim Egoista oznacza dosłownie „samolubny”. Według projektanta modelu Waltera de Silvy, Egoista „reprezentuje hedonizm wzięty do skrajności”.

Samochód jest teraz obecnie wystawiony w muzeum Lamborghini w Sant’Agata Bolognese.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *