Mazda Kabura

Mazda Kabura to samochód sportowy koncepcyjny zaprezentowany przez japońskiego producenta Mazdę w 2006 roku.

Kabura, wprowadzona na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Ameryce Północnej w 2006 roku, jest sportowym kompaktem, który pokazuje style i technologie, które mogą pojawić się w przyszłych modelach produkcyjnych. Został zaprojektowany w Irvine w Kalifornii przez szefa Mazdy z Ameryki Północnej Franza von Holzhausena, którego wcześniejsze projekty obejmowały Audi TT i Pontiac Solstice.

Kabura zawiera przedni silnik, układ tylnego napędu podobny do Mazdy MX-5 i Mazdy RX-8 oraz wskazówki dotyczące fizycznych cech konstrukcyjnych podobnych do Mazdy RX-8 i zaprzestanej Mazdy MX-3. Zamiast typowego układu 2 + 2 Kabura ma nietypowy układ 3 + 1, który zapewnia większą przestrzeń pasażerską w porównaniu z tradycyjnym coupe, bez zwiększania masy lub rozmiaru. Wszystkie siedzenia pasażera składają się płasko, aby zapewnić dodatkowe miejsce na ładunek.

„Kabura” to japońskie określenie zaczerpnięte z kabura-ya, strzała, która wydaje wycie po wystrzeleniu i była historycznie używana do sygnalizowania początku bitwy. Ta „pierwsza strzałka w bitwę” ma reprezentować dążenie Mazdy do unikalnych stylów i technologii – takich jak silnik obrotowy. Kabura reprezentuje pierwsze kompaktowe coupe Mazdy na miarę XXI wieku. Mazda nie ogłosiła planów budowy wersji produkcyjnej Kabury, ale projekt zawiera kilka innowacji, które Mazda mogłaby wdrożyć, gdy kompaktowe sportowe coupe jest gotowe do produkcji. Jedną z ról Kabury jest ujawnienie możliwego kierunku przyszłego projektu dla nowego modelu.

Moc dostarczana jest do tylnych kół Kabura concept z 2,0-litrowej wersji 16-zaworowego silnika Mazdy MZR DOHC. Kabura korzysta z przednich opon 245 / 35R19 Bridgestone Potenza i opon 245 / 35R20 z tyłu. Chociaż ta koncepcja została zmontowana z kilkoma komponentami podwozia MX-5, podstawowe wymiary mieszczą się między MX-3 i RX-8. Jako sportowa wypraska miała miejsce poniżej RX-8 w ofercie Mazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *